Categories
Siete

Viete, čo robia vaši zamestnanci na internete?

Položili ste si niekedy túto otázku? Vo väčšine firiem funguje medzi kolegami akési nepísané pravidlo “ži a nechaj žiť”. To však neplatí pre majiteľov firiem, ktorí vďaka tomuto prístupu platia ľudí za to, že sa vlastne zabávajú.

Ono to možno nie je také zlé, avšak vždy závisí na nejakom tom percentuálnom pomere.

Asi to trošku rozvinieme. Je viac menej v poriadku, ak si zamestnanec raz za týždeň pozrie, čo je nové vo svete a na chvíľku sa odreaguje – bude mať trošku oddychu a v konečnom dôsledku to zvýši jeho efektivitu. Problém ale nastane, ak trávi zamestnanec na internete prípadne sociálnych sieťach viac ako 50% pracovného času. A asi nechcete pracovníka, ktorý sa počas pracovnej doby viac zabáva ako pracuje. A tento prípad sme zažili vo viacerých firmách či už u nás alebo v zahraničí.

Internet je jednoducho nákazlivý a málokto je pohltený do práce tak, ako by si šéf predstavoval. Práveže väčšina  ľudí hľadá možnosti, ako byť v práci a zároveň psychicky v práci nebyť. Pre vysvetlenie to znamená, že vaši zamestnanci pravdepodobne trávia oveľa viac času na sociálnych sieťach, prípadne online nákupmi miesto toho, aby rozvíjali svoje pracovné schopnosti. Ráno prísť do práce, zapnúť počítač, prečítať si, čo je nové vo svete, trošku polustrovať Facebook, poobede si spraviť prieskum najlepšej kozmetiky a objednať si ju, prípadne si popozerať najnovšie recenzie na filmy, konečne sa odhlásiť z práce a ísť domov. A tento úkaz nie je ojedinelý, ako si mnohí z vás myslia, ale stáva sa pravidelnejším, ako si vôbec myslíte.

Otázkou ostáva, ako tomu predísť…

Našťastie pre vás máme na toto riešenie v podobe kontrolovanej aktivity na internete. Vďaka čomu viete rýchlo a hlavne ľahko zistiť z pohodlia vašej kancelárie, koľko daný jednotlivec trávi na ktorej konkrétnej stránke. A to bez nejakého šialeného zásahu do jeho súkromia. Neveríte? Kontaktujte nás a zistíte viac 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie

Značky